Cami halısı seçerken öncelikle aklımızda olması gereken, halının metrekaresindeki ilmek sayısı ne kadar fazla ise halı o kadar sık olur bu da onun ömrünün o oranda uzun olacağı anlamına gelir. Cami halısında ilmek sayısı arttıkça gramajı artar, gramajı arttıkça ise fiyatı artar.

 

HALIFLEKS UCUZ. BİZE İYİ BİR ÇÖZÜM OLABİLİR Mİ ? Halıflex tarzı altı yapıştırma, keçeli ince halılar sağlık açısından zararlıdır. Halı seyrek olduğu için halı dibinde pislik birikir, elektrikli süpürge ile süpürülse dahi tozu saklar. Hav yüksekliği ve sıklığı az olması sebebiyle ayak ve diz yerleri hemen deforme olur, görsel ve fonksiyon olarak yetersiz kalır. Diz incinmelerine bile sebep olabilir. Dokuma değil de yoğun yapıştırıcı içerdiği için kapalı ve rutubetli mekanlarda kötü ve ağır bir koku yaymaktadır. Kalitesi düşük mal aldığınızda ödediğiniz paranın çok kısa süre içerisinde boşa gitme riski vardır. O sebeple zaten zorluklarla toplanan bu paralarla kaliteli ürün alarak doğru satın almalar yapılmalıdır. Başlangıçta göze çok gelen miktarlar kullanım süresi ortalama 20 yıl olan bir ürün için aslında çok küçük farklardır ki size uzun vadede fazlasıyla kazandırır.

 

CAMİ HALISI KALİTELİ VE SIK OLMALI ! - Sık halının dibine yabancı maddeler inemez. Sık halılarda cemaat üzerinden düşen veya çevresel etkilerden gelen yabancı maddeler halının sıklığından dolayı dibine inemez ve yüzeyde kalır ve böylelikle kolayca temizlenebilir. - Sık halının tüyleri kolay yatmaz. Bize göre halının en önemli özelliklerinden birisi de halının yumuşaklığını uzun yıllar muhafaza etmesidir. Cami halılarında en çok görülen ayak basılan ve secdeye giderken vurulan diz hizasında oluşan deformasyonlardır. Eğer halınız seyrek ise tüyleri hemen ezilecek ve hem görüntüde hem konforunda eksiklikler meydana gelecektir. Oysaki sık halılarda halının tüyleri birbirine destek olarak bir direnç oluşturur ve halının konforunu sağlayan o direnç katmanı sayesinde halınızı yıllarca sertleşmemiş ve konforundan kaybetmemiş olarak kullanabilirsiniz.

 

TAVSİYEMİZ AKRİLİK HALIDIR. -Akrilik halı yapısı gereği geleneklerimizde çok önemli yeri olan yün halıya en çok benzeyen petrol ürünü elyaf malzemedir. Aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlüdür keçeleşme ve koku yapmaz. Kullanıldıkça güzelleşir, temizledikçe parlar. Güneş ışığında renk solmalarına karşı dayanıklıdır. Mükemmel derecede renk haslığına sahiptir, renkleri canlıdır. Güvelenmez, yağa ve kire dayanıklıdır.

 

 

 

 

Sipariş vermeden önce ölçülerinizi alın !

 

KIBLEDEN GERİYE kaç metre ?

 

SOLDAN  -> SAĞA kaç metre ?

 

Not: Taşıyıcı kolon, imam odası, son cemaat bölümü vb. detayları gözardı ederek ana alanı tam bölüm olarak düşünere ölçülerinizi not alın.

 

 

 
 
 

Bütçenize göre seçim yapın.

 

Unutmayın ! Halının fiyatı m2 'de bulunan ilmek sayısına göre yani sıklığına göre değişir. Halı sıklığı arttıkça, ağırlığı ve dahası fiyatı da artar.

 

 

 

 

 ÜRÜN ADIİLMEK UÇ SAYISIAĞIRLIĞI /GRAMCİNSİ
1TAÇ HALI CAMİ SERİSİ 3000505.0003.000AKRİLİK
2TAÇ HALI CAMİ SERİSİ 3500610.0003.500AKRİLİK
3TAÇ HALI CAMİ SERİSİ 4000765.0004.000AKRİLİK
4TAÇ HALI CAMİ SERİSİ 46001.008.0004.600AKRİLİK
5TAÇ HALI CAMİ SERİSİ 50001.075.0005.000AKRİLİK
 

 

Not: Halını sıklığı ile birlikte renk ve desen seçimlerinizi de yapmalısınız. Hemen teslim istiyorsanız satış yetkilimizden stok durumunu öğrenebilirsiniz.

 

Ayrıca fiyatları kıyaslarken m2/ ilmek sayısı ile m2/ kilo orantısına da dikkat edilmeli. Tavsiyemiz araştırma yapılırken ikisini de öğrenmeniz zira ilmek sayısını sayma imkanınız olmayacaktır ancak gramajını marketlerde bile bulunan teraziler vasıtasıyla öğrenmeniz çok kolay olacaktır.

 

Satınalmanızı nasıl yapmak istersiniz?

 

Fabrika teslim mi?

 

Fabrika teslim satışlarımızda, Cami halınızı Gaziantep'te bulunan fabrikamızdan teslim ediyoruz. Maliyetine yakın fiyatlarla yaptığımız bu satışta; Nakliye, montaj ve halı altı keçe fiyata dahil değildir. Bu seçenekle en uygun fiyata ihtiyacınızı temin etmiş oluyorsunuz. Cami Halınızı gelip alabilirsiniz veya sizin adınıza ambara teslim ederiz.

 

Montaj dahil mi?

 

Montaj dahil satışlarımızda istisnai durumlar haricinde nakliye, montaj ve halı altı keçe fiyatlara dahildir. Nakliyeler merkez ilçelere gerçekleşmektedir. Eğer merkeze uzak bir yerleşim yerinde iseniz satınalma esnasında bunu belirtmeniz gerekir.