Menü
Your Cart

Cami Isıtma Sistemleri


CAMİ ISITMASI - HALI ALTI ISITMA


  • Isınan hava yükselir bu nedenle cami ısıtması için en uygun ısıtma sistemi halı altı ısıtma sistemidir.

  • Zaman ayar özelliği sayesinde ayarlanan saatte devreye girer ve cemaat gelmeden ısıtmaya başlar ve devreden çıkar.

  • Saf ayar özelliği sayesinde istenen vakitlerde ihtiyaç kadar safı ısıtır.

  • Kırma dökme işlemlerine gerek olmadan, hatta iki vakit arası bile döşenip kullanılabilir.

  • Pratik ve tasarrufludur. 2 yıl garantisi, 20 yıl kullanım ömrü vardır.

Önce zemin süpürülerek temizliği yapılır. Ardından zemine duvardan duvara keçe serilir. Keçe; halının altına yalıtım ve dayanıklılık sağlaması için serilir. Ayrıca halı altı keçesi; halıya doygunluk verir ve konfor sağlar, halıyı koruyarak ömrünü uzatır.

Keçe serimi sonrası üzerine gelen halının saf çizgileri referans alınarak korbon ısıtıcı filmler hizalanarak gergin bir şekilde serilerek zemin üzerine sabitlenir. Panonun yeri belirlenir ve kablolama yapılacak uçlar açıkta bırakılarak diğer tarafta film üzerinde izolasyon bantları yapıştırılır. Açık bırakılan uçlara kablo bağlantıları yapılarak onların da izolasyon bantlamaları yapılır.

Duvara montajı yapılan panoya, filmlerden gelen kablolar bağlanır. Dokunmatik bilgisayar panelimizden namaz vakitleri ayarlanarak sistem kurulumu tamamlanır.Taç Halı ve zeminden ısıtma sistemleri olarak cami ve mescitlerimiz için karbon film ile yerden ısıtma sistemlerini tavsiye etmekteyiz.

Elektrik ile çalışan bu sistem birim fiyatı olarak doğalgazdan daha pahalı olsa da işletme maliyetleri yaklaşık %50 az maliyetlerde gerçekleşmektedir.

Çünkü sulu ısıtma sisteminde zeminde beton altında bulunan borularda suyun önce betonu sonra halıyı ısıtma süresinin uzun olması sebebiyle sistemin gereken zamandan en az bir gün önceden çalıştırılması gerekir.

Bu döngünün günlük takip eden zamanlar olması sebebiyle ihtiyaç zamanında değil sürekli açık kalması gerekmektedir. Sadece namaz saatlerinde değil, hemen ısınmaması ve soğuk havalarda suyun donması riskine karşı sistemin 7 gün 24 saat sürekli açık tutulması gerekir.

Aslında camilerimizde sadece cemaat bölümünün ısıtılması yeterli olmaktadır. Soğuk havalarda gelen cemaat zaten kalın giysiler giymiştir. Bu durumda sıcağa basmak ısınmak için yeterli olmaktadır.

Zeminden ısıtma dışında kullanılan havayı ısıtan sistemler boşuna önce kubbeyi sonrasında cemaati ısıtır. Bu da aşırı derecede enerjinin boşa tüketilmesine yol açar. Enerji demek maliyet demektir. Mevcut kaynakların verimli kullanımı ve konfor şartlarının tam sağlanması amacıyla camilerde karbon film ile yerden ısıtma sistemleri uygulamak günümüzde en akılcı çözümdür.


Saf uzunluklarını ölçüp bize bildirirseniz, ister 1 saf isterseniz 50 saf olsun, halı altı ısıtma filmlerini atölyemizde hazırlayıp, Türkiye'nin her yerine 48 saat içinde anlaşmalı kargomuzla çok uygun bir fiyata gönderiyoruz.  Hazırlanan filmleri bir elektrikçi kolayca panoya monte eder ve hemen çalıştırılır. Panoları bizden satınalabileceğiniz gibi dilerseniz teknik şartlara uygun olarak elektrikçinize de yaptırabilirisiniz. Dilerseniz uzman personelimizden sistemin kurulumu, montajı ve özellikleri hakkında ücretsiz yardım alabilirsiniz.

  Cami halı altı ısıtma sisteminiz belirli bir alanın üzerinde ise firmamızdan montaj hizmeti satın alabilirsiniz.


karbon_film_isitici

* Caminizin aylık ortalama ne kadar elektrik yakacağını hesaplamak için tıklayın.

BİLGİSAYARLI PANOLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ52x42x13cm Ebatlarında (63A veya 125A Kompak)Kullanımı ve yapılandırması son derece basittir. Cami Isıtma, her ezan saatine göre veya belirli zamanlara göre ayarlanabilir.Rölelidir ve çok sessiz çalışır.Uzaktan kumandası ile ister manuel ister otomatik olarak..
9.000,00TL
BİLGİSAYARLI PANOLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ70x47x13cm EbatlarındaKullanımı ve yapılandırması son derece basittir. Cami Isıtma, her ezan saatine göre veya belirli zamanlara göre ayarlanabilir.Rölelidir ve çok sessiz çalışır.Uzaktan kumandası ile ister manuel ister otomatik olarak devreyi kontrol edileb..
11.000,00TL
BİLGİSAYARLI PANOLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ70x60x13cm EbatlarındaKullanımı ve yapılandırması son derece basittir. Cami Isıtma, her ezan saatine göre veya belirli zamanlara göre ayarlanabilir.Rölelidir ve çok sessiz çalışır.Uzaktan kumandası ile ister manuel ister otomatik olarak devreyi kontrol edileb..
15.000,00TL
BİLGİSAYARLI PANOLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ100x70x15.5cm EbatlarındaKullanımı ve yapılandırması son derece basittir. Cami Isıtma, her ezan saatine göre veya belirli zamanlara göre ayarlanabilir.Rölelidir ve çok sessiz çalışır.Uzaktan kumandası ile ister manuel ister otomatik olarak devreyi kontrol edi..
19.000,00TL
BİLGİSAYARLI PANOLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ40x35x13cm EbatlarındaKullanımı ve yapılandırması son derece basittir. Cami Isıtma, her ezan saatine göre veya belirli zamanlara göre ayarlanabilir.Rölelidir ve çok sessiz çalışır.Uzaktan kumandası ile ister manuel ister otomatik olarak devreyi kontrol edileb..
7.000,00TL
BİLGİSAYARLI PANOLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ40x35x13cm EbatlarındaKullanımı ve yapılandırması son derece basittir. Cami Isıtma, her ezan saatine göre veya belirli zamanlara göre ayarlanabilir.Rölelidir ve çok sessiz çalışır.Uzaktan kumandası ile ister manuel ister otomatik olarak devreyi kontrol edileb..
8.500,00TL
Kızılötesi zemin ısıtma sistemleri - RexVaKarbon Film AvantajlarıElektrikle çalışan karbon ısıtıcı film 1mm'den daha ince yapısıyla esnek ve dayanıklıdır.Uygulaması son derece basittir, yetişkin bir kişi dakikalar içinde kurulumu yapabilir.Sonradan uygulansa bile kırıp dökme işlemi yapılmadan uygula..
164,78TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)