Menü
Your Cart

PVC Zemin Kaplamaları

Homojen ve Heterojen PVC Zemin Kaplama

Son yıllarda, vinil olarak da adlandırılan PVC Zemin Kaplamaları; piyasada bulunan en uygun fiyatlı ve dayanıklı zemin çözümlerinden biridir. Seçtiğiniz vinil zemine bağlı olarak, parke, mermer ve taş gibi diğer zemin kaplamalarıyla karşılaştırıldığında maliyetler yüzde 70'e kadar daha az olabilir. Yüksek düzeyde dayanıklılık, düşük bakım ve çok yönlülük, vinil döşemeyi ticari ve konut uygulamaları için çok popüler bir seçenek haline getirmektedir. İki tür vinil rulo döşeme vardır: Homojen ve Heterojen.


Homojen ve Heterojen arasındaki fark nedir?

Homojen PVC zemin kaplama, canlılık ve renk derinliği sunan tek bir katmandan yapılmıştır. Heterojen PVC zemin kaplaması ise çeşitli tasarım olanaklarına sahip çok çeşitli üst katman ve düz olan alt katmandan oluşan bir zemin kaplamasıdır. PVC Zemin Kaplamaları; kullanım alanlarında düşük bakım maliyeti sunar, kolay temizlenir ve antibakteriyel olması, okul, sağlık tesisleri ve spor salonlarında tercih edilmesinin en önemli sebebidir.


Diğer zemin kaplama malzemeleri ile karşılaştırıldığında, hem homojen vinil hem de heterojen zeminler uygun fiyatlı çözümlerdir ve leke tutmaz. Yukarıdaki faydalar, bu iki tip vinil döşemeyi yoğun trafik alanları için mükemmel bir seçim haline getirir. Kaliteli vinil döşeme ile hem işlevsel hem de modern olan mükemmel ortamı yaratabilirsiniz. Ayrıca, heterojen vinil döşemenin birçok seçeneği ve faydası vardır ve değişen kalınlıklarla birlikte gelir. Aynı zamanda renklidir ve genellikle laboratuvarlar, mutfaklar ve banyolar gibi yüksek nem oranına sahip alanlarda da kullanılır. Bu döşeme seçeneği, özellikle çocuklar veya evcil hayvanlar varsa evler için de en iyi çözümdür.


Vinil heterojen döşeme, duvardan duvara uygulanabildiği için mükemmel akustik performans ve benzersiz ses azaltma özellikleri de sağlar. Lavabo, duş, yüzme havuzları, sıçrama alanları vb. Islak alanlarda vinil döşeme, yürürken rahatlık ve sağlam bir tutuş sunar.


PVC Zemin Döşemenin Avantajları:


- Uygun fiyatlı


Vinil döşeme, piyasadaki en uygun fiyatlı döşemelerden biridir. Üst düzey döşeme gibi görünmek üzere tasarlanmıştır, ancak çoğu durumda satın alabilir ve masif ahşap döşemelerden çok daha ucuza döşettirebilirsiniz;


- Kurulumu kolay


Daha da fazla tasarruf etmenin bir yolunu bulmaya çalışıyorsanız, vinil zemin kaplaması yeni başlayanlar için bile kolaydır. Profesyonel bir kurulumla gidiyorsanız, odanızın büyüklüğüne bağlı olarak her şey birkaç saat içinde yapılabilir.


- Neme dayanıklı


Bu aslında vinil döşemenin en büyük avantajlarından biridir. Neredeyse her yere, hatta mutfak veya banyo gibi diğer döşeme türlerinin gidemediği yerlere bile gidebilir. Nemin içeri sızmasına izin vermediği için küf ve küf sorun olmaz.


- Temizlemesi kolay


Vinil döşeme için, özel temizleyici ve parlatıcıları unutun. Yalnızca geleneksel bir kova ve paspasla geçişi takiben ara sıra süpürme veya vakumlama gerektirir.


- Her dekora uyması kolay


Vinil döşeme, temelde isteyebileceğiniz herhangi bir desen, renk veya dokuda gelir. İster modern bir görünüm ister geleneksel antika bir görünüm arıyor olun, vinil döşeme size bunu sağlayabilir.PVC Zemin Döşeme Dezavantajları:

- Solabilir

Vinil döşemeniz yeterince güneş ışığına maruz kalırsa, zamanla tasarımlar parlaklığının bir kısmını kaybedebilir.

- Onarmak zor olabilir

Vinil döşeme son derece dayanıklıdır, ancak yırtılır veya yırtılırsa, düzeltilmesi zor olabilir. Vinil karolarla, etkilenen döşemenin kendisini değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, rulo vinil ile durum daha da karmaşıklaşır.

- Doğru koşullarda yırtılabilir

Vinil döşemeyi yırtmak çok zaman alır, ancak yine de yapılabilir. Örneğin, keskin bir şeyi üzerine sürüklerseniz, işiniz bittiğinde biraz yırtılma görmeyi bekleyebilirsiniz.
Rulo Eni : 2 metreRulo Uzunluğu : 30 metreTaban : Keçe TabanlıKalınlığı : 2,5 mm. (+-%5)Genel Özellikleri:• Toz ve bakterilere yerleşme imkanı tanımaz. %100 hijyen sağlar.• Şık ve hesaplıdır.• Kolay temizlenir, suya dayanıklıdır.• Isı yalıtımı ve ses izolasyonu sağlar.• Hızlı ve kolay döşenir• 1 met..
0,00TL
Rulo Eni : 2 metreRulo Uzunluğu : 18 metreTaban : Keçe TabanlıKalınlığı : 2 mm. (+-%5)Genel Özellikleri:• Toz ve bakterilere yerleşme imkanı tanımaz. %100 hijyen sağlar.• Şık ve hesaplıdır.• Kolay temizlenir, suya dayanıklıdır.• Isı yalıtımı ve ses izolasyonu sağlar.• Hızlı ve kolay döşenir• 1 metre..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)